Bijemy rekord Guinnessa

 

plakat

W dniu 17.10.2016 r w godzinach od 12:00 do 12:35 uczniowie Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Złockiem wzięli udział w ogólnopolskiej akcji Bicia Rekordu Guinnessa w resuscytacji krążeniowo- oddechowej organizowanej przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Jerzego Owsiaka.
Było to wielkie wydarzenie, ponieważ byliśmy jedyną szkołą w gminie, czwartą w powiecie nowosądeckim, a 289 w Polsce, która przystąpiła do akcji. Wyzwanie podjeło 41 uczniów naszej szkoły. Za koordynowanie i przeprowadzenie zajęć był odpowiedzialny nauczyciel ZSP w Złockiem pani mgr Anna Urban. Aby akcja bicia rekordu przebiegła zgodnie z regulaminem  Guinnessa, zostały zaangażowane osoby posiadające certyfikat medyczny: pan Jakub Cieciura- aspirant JRG Państwowej Straży Pożarnej w Krynicy Zdroju, pani Agata Rams- pielęgniarka SPZPOZ w Muszynie, pan Piotr Gomułka – fizjoterapeuta oraz nauczyciele wych. fizycznego ZSP w Złockiem pani mgr Dorota Jarząb, pan mgr Paweł Makuch.
Duże podziękowania należą się organizatorowi pani mgr Annie Urban, młodzieży za podjęcie trudu w ćwiczeniach w udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej na fantomach /30 uciśnień klatki piersiowej, 2 wdechy ratownicze/.  Dziękujemy zespołowi nadzorującemu przebieg akcji, fotoreporterom z Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury w Muszynie. W szczególności dziękujemy dyrekcji Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Złockiem za wsparcie i pomoc w przygotowaniach tak wielkiego przedsięwzięcia.

Pamiętajmy: „Każda sekunda jest na wagę życia – nie bójmy się ratować innym życie!”
„ Ratujemy i Uczymy Ratować”

logo

Zostaw odpowiedź