DZIEŃ ZIEMI 2016

SPRZĄTANIE (8) (Copy)

22. kwietnia został ustanowiony Światowym Dniem Ziemi. W tym dniu corocznie organizowane są różnego typu akcje, których celem jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie. Organizatorzy Dnia Ziemi chcą uświadomić politykom i obywatelom jak kruchy jest ekosystem planety ludzi.

Uczniowie naszej szkoły także zaangażowali się w obchody Światowego Dnia Ziemi. Wzięli oni udział w VI edycji ogólnopolskiego konkursu wiedzy na temat ekologii i ochrony środowiska „EkoTest” organizowanym przez Ogólnopolskie Centrum Edukacji w Warszawie. Celem konkursu jest promowanie postaw ekologicznych wśród uczniów oraz zwiększenie ich świadomości wobec współczesnych zagrożeń środowiska naturalnego. Uczniowie ZSP w Złockiem wystartowali w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 5-6 szkoły podstawowej i 1-3 gimnazjum. 31 uczestników zmierzyło się z kartami zawierającymi 30 pytań, które następnie zostały odesłane do OCE w Warszawie. Wyniki konkursu będą znane 31.05.2016r.

Następnie uczniowie szkoły podstawowej (kl. 4-6) wraz z opiekunami wyruszyli w teren, by uprzątnąć wyznaczone rejony przy szkole w Złockiem. Wcześniej uczniowie ci zostali wyposażeni w rękawice ochronne oraz worki na śmieci dzięki uprzejmości Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o.
w Muszynie. Dzieci ochoczo wypełniały worki śmieciami, które napotykały na swojej drodze.

Koordynatorem akcji związanych z obchodami Dnia Ziemi była mgr Joanna Jojczyk.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji.

Zostaw odpowiedź