SZKOŁA JEST CZYMŚ W RODZAJU DOMU…

8-copy

Z pewnością pod tym stwierdzeniem podpisze się niejeden pedagog czy uczeń spędzający w niej sporą część swojego życia. Nasza „stara szkoła” powstała w 1953 roku w na styku dwóch gromad – Złockiego i Szczawnika. Od tamtej pory jej mury opuściło ponad dwa i pól tysiąca uczniów doskonale przygotowywanych do życia przez wyrozumiałych, życzliwych i wierzących w każdy promyczek nadziei nauczycieli. Była miejscem, w którym odkrywano świat, dotykano gwiazd i uczono szacunku do drugiego człowieka.

Od początku jej istnienia upłynęło wiele czasu, lecz klimat tamtych lat pozostał. Zyskał tylko nową oprawę w postaci nowoczesnego budynku, oddanego do użytku we wrześniu 2012 roku. Wtedy to nastąpiła uroczysta inauguracja roku szkolnego. Odtąd pracownicy i uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego mogą przebywać w salach wyposażonych w nowoczesny sprzęt i pomoce dydaktyczne i szczycić się tym, że jest to z pewnością jedna z najnowocześniejszych placówek w Polsce.

W lipcu tego roku rozpoczęły się prace rozbiórkowe budynku, w którym mieściła się dawna szkoła w Złockiem. Ze względu na bardzo zły stan techniczny nie była użytkowana od pięciu lat. Z pewnością każdy, kto w jakiś sposób związany był z tym obiektem, patrzył na kolejne fazy rozbiórki i odczuwał nostalgię za szkołą, w której czuł się jak w domu.

 

Zostaw odpowiedź