WYCIECZKA KLAS I – III DO KRAKOWA

IMG_0060 (Copy)14 listopada dzieci z klas I – III wraz z wychowawczyniami i rodzicami udały się na wycieczkę do Krakowa. Zwiedzanie rozpoczęło się od oglądania wystawy klocków LEGO pt. „HistoryLand”

Odwiedzających czekała emocjonująca podróż przez dzieje w otoczeniu makiet zbudowanych z ponad miliona klocków LEGO, wyposażonych w liczne interaktywne rozwiązania i gadżety.
W trakcie zwiedzania HistoryLandu dzieci zobaczyły średniowieczny Biskupin, Drzwi Gnieźnieńskie, Jasną Górę, Sukiennice, Katedrę Wawelską czy Stocznię Gdańską. Można też było naocznie przekonać się, jak wyglądała bitwa pod Grunwaldem, bitwa pod Oliwą, obrona Westerplatte czy zdobywanie Monte Cassino. Następnie spacerkiem uczniowie przeszli na krakowski Rynek Główny, który jest jednym z największych rynków w Europie i centralnym punktem miasta, przy którym znajduje się wiele zabytków takich jak:Kościół Mariacki, kamienice i pałace wokół rynku,pomnik Adama Mickiewicza, Sukiennice. To obiekty, które z pewnością zasługiwały na uwagę dzieci. W Sukiennicach znajdują się kramy rzemieślników, gdzie można było kupić ciekawe i oryginalne pamiątki, często ręcznie wykonane. Wszyscy zadowoleni wrócili do domu.

Zostaw odpowiedź